Roztańczony Piątek na Dniach Raciborza

Roztańczony Piątek na Dniach Raciborza

ROZTAŃCZONY PIĄTEK w ramach DNI RACIBORZA 19-22 sierpnia będzie miał miejsce m.in dzięki zespołowi FANFARA AVANTURA, który wprowadzi na raciborskim rynku prawdziwą bałkańską zadymkę.

Zresztą posłuchajcie sami utworu “Hani Coceck”!!! Przy tych rytmach nie da się usiedzieć spokojnie.

20 sierpnia -Rynek- godz. 17:30 a wcześniej, bo o 16:00 artyści zabiorą nas w niezwykły, muzyczny spacer po raciborskich podwórkach.

Przejechali 70 tysięcy kilometrów, zagrali ponad 150 koncertów, rzeki przepłynęli, góry pokonali, gęstym lasem przeszli, nocy nie przespali. Koncertowali w Jugosławii, ZSRR, NRD i Czechosłowacji, gościli w legendarnej Guczy i na Sziget Festival, pojawiali się w Polsacie i TVP, na Top Trendy i Giełdzie Papierów Wartościowych, na procesji Bożego Ciała, kilkunastu weselach oraz festiwalu mleka, nieraz narażając się na śmierć lub ciężkie kalectwo. Z polskiego szołbizu skutecznie wygryźli Gorana Bregovicia, a we Francji pomylono ich z Offspring! Fanfara Awantura – tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!

Taneczną atmosferę o 19:30 skutecznie podkręci nam ALICJA BONCOL z zespołem Koalicja, którzy porwą nas w klimaty muzyki country. Posłuchajcie sami “Big power kick”.

Mówi się o niej, że jest najlepszą wokalistką country w Europie, a i w Nashville znalazłaby się wśród największych gwiazd tego gatunku. W Polsce jest absolutnie bezkonkurencyjna na co dowodem jest jedenaście Dyliżansów w kategorii wokalistka roku.
Debiutowała w konkursie Polskiego Radia „Chcę być gwiazdą” w 1994 roku, następnie w TVN w programie „Zostań gwiazdą”, w którym wcieliła się w Cher i wygrała odcinek.
Ma za sobą karierę solową podczas której nagrała trzy płyty: „Ale Ala”, „Po tamtej stronie lustra” i „Big power kick”, który został okrzyknięty płytą roku 2019 przez Magazyn Countrowy „Dyliżans”. Obecnie występuje w założonym przez siebie zespole Koalicja.
Wielokrotnie występowała na prestiżowych imprezach zagranicznych, m.in. w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Norwegii i Francji oraz na największym festiwalu muzyki country w tej części Europy „Visagino Country” na Litwie, gdzie wystąpiła trzykrotnie.

Po koncertach na rynku przenosimy się na Plażę Miejską w zupełnie inne muzyczne klimaty: elektro- dance i chillout. Wystąpi Linia Nocna, duet elektroniczny, który tworzą:
Monika Mimi Wydrzyńska & Mikołaj Trybulec.

LINIA NOCNA debiutowała w 2017 singlem “Znikam na chwilę”. W 2018 wydali płytę pod tym samym tytułem. Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album roku elektronika.. W 2020 zespół wydał kolejne świetnie przyjęte single, a pod koniec roku pojawił się drugi album „Szepty i Dropy”, na którym znalazły się m.in.: Hulajnogi” , „Gdziekolwiek” z gościnnym udziałem Kuby Badacha, czy „Wpadłeś mi w inne”.

Posłuchajcie cih utworu “Znikam za chwilę”.

Last but not least: Dj Furrier i elektro party na plaży od godziny 22:30.

Furrier ► booker oraz współtwórca Intro Festiwalu, który gości rok rocznie największe nazwiska sceny electronicznej.
Perkusista z zamiłowania, Dj z pasji. Raciborski kolekcjoner płyt, organizator cykli: Drop Beats Not Bombs, Full Moon, Drop Room, Import Night by Akwarium w Katowicach na których promuje muzykę niekomercyjną.
Od najmłodszych lat związany z muzyką, jej też poświęca znaczną część swojego czasu. Jego sety to fuzja różnych klimatów muzycznych. Wyróżnia go znakomita, pełna emocji selekcja. Na dzień dzisiejszy jego miłością są dźwięki tech-house oraz techno. Stały bywalec najlepszych polskich i czeskich klubów oraz festiwalu Beats4love u naszych południowych sąsiadów, gdzie co roku prezentuje swoje sety szerszej publiczności. Przez ostatnie dwa lata miał przyjemność zagrać w najlepszych miejscówkach w Polsce takich jak Smolna ,Tama, Sfinks 700, P23 czy Nowa Rezydencja oraz wiele innych…

Źródło: Urząd Miejski w Raciborzu

Previous Taniec ze śmiercią w raciborskim muzeum
Next Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej edycja 2021"

Może to Ci się spodoba

Śląski Czwartek na dniach Raciborza

DNI RACIBORZA 2021 już wkrótce!!! Startujemy już 19 sierpnia ze ŚLĄSKIM CZWARTKIEM. Jako pierwsi wystąpią: aktorzy i muzycy w spektaklu: RōŻŏWISKŏ, czyli ślōnskie kwiotki w reż. Wojciecha Chowańca Dynamiczna historia

Taniec ze śmiercią w raciborskim muzeum

Dyrektor Muzeum w Raciborzu zaprasza na otwarcie wystawy grafik Eckarda Alkera z cyklu TANIEC ZE ŚMIERCIĄ 20.08.2021 r. o godz. 17:00. Eckard Alker ur. w 1936 r. w Raciborzu znany

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

GORĄCA SOBOTA na Plaży Miejskiej w ramach DNI RACIBORZA

GORĄCA SOBOTA na Plaży Miejskiej w ramach DNI RACIBORZA 19-22 sierpnia czyli REGGAE NAD ODRĄ Oj będzie się działo!!! Przeniesiemy Was w klimaty Jamajki, wakacyjnego luzu, a to wszystko za

Internauci czytają coraz więcej książek

Od stycznia do końca września 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 58 tys. deklaracji o trwających, planowanych lub przeczytanych książkach. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2014 roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź