Rowerowy początek czerwca w Raciborzu

Rowerowy początek czerwca w Raciborzu

Początek czerwca w Raciborzu to wielka gratka dla fanów dwóch kółek. W pierwszy z letnich miesięcy wchodzimy trzema wydarzeniami dedykowanymi rowerzystom.

3 czerwca Oficjalne otwarcie pumptracka przy Żorskiej

Już od pewnego czasu cieszy i rowerzystów i miłośników hulajnóg. Ma długość aż 210 m i jest pierwszym tego typu obiektem rekreacyjnym w Raciborzu, towarzyszy mu plac odpoczynku z ławkami i stojakami na rowery. W piątek 3 czerwca zapraszamy na imprezę inauguracyjną. Będą warsztaty nauki technik jazdy na rowerze po torze, praktyczne porady, trening oraz pokaz.

Warsztaty poprowadzą: Iwo Rawicki – Mistrz Polski Juniorów Pumptrack, Wicemistrz Polski Downhill oraz Filip Rawicki – Wicemistrz Polski Elita Pumptrack, Mistrz Europy Downhill. Nie zabraknie niespodzianek. Bawimy się od 15.00 do 18.00.

Zabierz kask, ochraniacze i swój rower lub hulajnogę.

4-5 czerwca Racibórz Kocha Rower

Wydarzenie to łączy się z doroczną rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski oraz prestiżową imprezą MTB Bike Atelier Maraton. Z okazji rowerowego święta w Raciborzu przygotowane zostało wiele atrakcji, a wśród nich:

  • miasteczko ruchu drogowego
  • symulator jazdy skuterem
  • rowerowy tor przeszkód
  • strefa zakręconych rowerów
  • strefa zabaw dla dzieci
  • symulator zderzeniowy
  • symulator dachowani9a
  • konkursy z nagrodami
  • mobilny pumptrack
  • refleksomierz

Otwarcie miasteczka rowerowego

Miasteczka rowerowe to szansa dla dzieci, aby poznać przepisy ruchu drogowego i bezpiecznie uczyć się jazdy na rowerze. Miejsce to także pozwala starszym dzieciom ćwiczyć zasady ruchu drogowego, przed zdawaniem na kartę rowerową.

Biorąc pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo raciborskich dzieci powstało miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu przy ul. Ocickiej 52 wraz z oznakowaniem oraz elementami gier podwórkowych dla najmłodszych. Projekt uatrakcyjni otoczenie spełni funkcję rekreacyjną i edukacyjną dla dzieci oraz będzie doskonałym dopełnieniem dla  Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w budynku  tej samej szkoły.

Termin otwarcia miasteczka rowerowego w trakcie ustalania.

Źródło: Urząd Miejski w Raciborzu

Previous Polowy: Pozyskaliśmy 31,5 miliona na zewnętrzny aquapark
Next To był weekend pełen wrażeń

Może to Ci się spodoba

VII Makroregionalny Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych

W Arenie Rafako w Raciborzu rozegrany został VII Makroregionalny Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych. Udział wzięło 5 drużyn: ZSOMS Racibórz, ZSE Racibórz, CKZiU2 „Mechanik” Racibórz, ZSM Głubczyce i ZST w

Finał Bike Atelier MTB Maraton w Raciborzu już 10 października

Już 10 października odbędzie się finał Bike Atelier MTB Maraton – święta wszystkich amatorów jazdy na rowerach MTB. W tym roku zorganizowano 10 edycji maratonu w różnych miastach Śląska, finałowa

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Bike Atelier MTB Maraton wraca do Raciborza

Pogoda dopisuje, a sezon rowerowy rozkręcił się na dobre. Kolarstwo górskie już w czerwcu będzie ponownie gościło w Raciborzu za sprawą cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Emocje gwarantowane! Rywalizacja na

Przyszłe koszykarskie gwiazdy gościły w Arenie Rafako

W sobotę w raciborskiej hali odbyła się impreza sportowa pod nazwą Jr NBA, którą patronatem objął Prezydent Miasta Racibórz – Dariusz Polowy. Gospodarzami była drużyna Houston Rockets, czyli KS MiniBasketball

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź