Raciborski dzielnicowy w czasie wolnym od służby odzyskał skradziony rower

Raciborski dzielnicowy w czasie wolnym od służby odzyskał skradziony rower

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiódł tego po raz kolejny raciborski dzielnicowy aspirant sztabowy Marcin Wróblewski, który w czasie wolnym od służby nie tylko ustalił, gdzie znajdował się skradziony rower, ale przede wszystkim odzyskał jednoślad.

Raciborski dzielnicowy 1 stycznia tego roku będący w czasie wolnym od służby ustalił miejsce przechowywania skradzionego roweru górskiego o wartości około 1300 złotych. Do przestępstwa doszło na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku w Raciborzu przy ulicy Lotniczej. Wówczas złodziej z pomieszczenia dla rowerów ukradł jednoślad. Policjant  pojechał sprawdzić ustalone miejsce, w którym odnalazł na terenie opuszczonej kamienicy przy ulicy Drewnianej rower. Mundurowy o swoim sukcesie powiadomił dyżurnego raciborskiej policji, a sam wraz z jednośladem udał się do komendy. Dzięki zaangażowaniu aspiranta sztabowego Marcina Wróblewskiego skradziony rower powrócił już do właściciela.

To kolejny raciborski dzielnicowy, który wykazał się wzorową postawą i bardzo dobrą znajomością powierzonego mu rejonu służbowego, a efektem w tym przypadku było odzyskanie skradzionego mienia. Pamiętajmy, że każdy Policjant liczy się z faktem, że służba, którą pełni, wymaga dużego zaangażowania i poświecenia również poza godzinami służby. Często policjanci w czasie wolnym podejmują interwencje. Dzięki temu w wielu przypadkach ratują ludzkie życie, odzyskują skradzione mienie, ale również dzięki ich reakcji możliwe jest szybkie i skuteczne zatrzymanie czy też ustalenie osób związanych z wykroczeniem lub przestępstwem.

Źródło: Komenda miejska Policji w Raciborzu

Previous Prace budowlane na lewobrzeżnych bulwarach zakończone. Aranżacja zieleni i otwarcie wiosną
Next Kuźniańscy policjanci zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków i z narkotykami

Może to Ci się spodoba

Pilnuj swojego drinka!

„Pigułki gwałtu”- to umowna nazwa szeregu substancji chemicznych o działaniu obezwładniającym. Substancje te sprawiają, że oprawca jest w stanie podporządkować sobie ofiarę, bez konieczności używania siły. Coraz częściej „pigułki gwałtu”

Znalazłeś niewybuch? Nie dotykaj go i powiadom służby

Raciborska Policja Apeluje do mieszkańców ! Na terenie powiatu raciborskiego bardzo często w lasach czy też polach, a nawet na posesjach prywatnych są odnajdowane niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Znaczna ilość marihuany nie trafi na ulice

Raciborscy kryminalni przechwycili dużą ilość narkotyków, które mogły trafić na rynek. Przy zatrzymanych 17 i 38-latku stróże prawa zabezpieczyli ponad 120 działek dilerskich marihuany. W czasie przeszukania garażu należącego do

Pirat drogowy ukarany wysokim mandatem

O tym, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego przekonał się 34-latek. Kierowca passata znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Zgodnie z nowym

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch włamywaczy

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z kradzieżą z włamaniem do altanki działkowej. Do przestępstwa doszło w okresie od 23 sierpnia do 2 września br. w Raciborzu przy ulicy Opawskiej.

Kuźniańscy policjanci zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków i z narkotykami

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 25-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Teraz o dalszym losie mieszkańca województwa opolskiego zadecyduje sąd.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź