Siatkarskie zmagania samorządowców subregionu zachodniego

W sobotę 13 listopada w gościnnych progach Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 10 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Rybniku rozegrano Turnieju Siatkówki Samorządowców Subregionu Zachodniego.

Turniej wygrała drużyna reprezentująca Powiat Raciborski, która to po zaciętej walce pokonała w finale drużynę reprezentującą Miasto Racibórz. Miejsca 3 i 4 zajęły drużyny z Miasta Żory i z Miasta Wodzisław Śląski, miejsce 5 zajęła drużyna z Miasta Rybnik, a miejsca 6 i 7 drużyny z Powiatu Rybnickiego i Powiatu Wodzisławskiego. Najlepszym siatkarzem – samorządowcem wybrano Grzegorza Kawalca z Raciborza.

Amatorski turniej siatkówki został zainicjowany przez Marcina Stempniaka, radnego Czerwionki-Leszczyn, natomiast do współpracy i organizacji włączyli się pracownicy samorządu rybnickiego oraz biura związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

W siatkarskich zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące samorządowców z siedmiu powiatów i miast, tj. Miasta Rybnik, Miasta Racibórz, Miasta Wodzisław Śląski, Miasta Żory oraz powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Kilkudziesięciu reprezentantów miast i powiatów, w tym wiceprezydenci, radni, pracownicy urzędów i jednostek miejskich/powiatowych w godzinach od 9.00 do 15.00 rywalizowali w duchu fair play o zwycięstwo w turnieju i puchary ufundowane przez Subregion Zachodni oraz pamiątkowe nagrody przekazane przez Miasto Rybnik dla finalistów turnieju.

Puchary i upominki wraz z pomysłodawcą przedsięwzięcia Marcinem Stempniakiem w imieniu współorganizatorów wręczała również wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Europy oraz olimpijka w siatkówce plażowej, mieszkanka Raciborza – Monika Brzostek.

Organizatorzy dziękując wszystkim uczestnikom oraz gratulując zwycięskim drużynom zaprosili już na drugą edycję turnieju, który zaplanowano na przyszły rok.

Źródło: Urząd Miejski w Raciborzu

Previous Aquapark H2Ostróg już czynny
Next VII Makroregionalny Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych

Może to Ci się spodoba

Finał Bike Atelier MTB Maraton w Raciborzu już 10 października

Już 10 października odbędzie się finał Bike Atelier MTB Maraton – święta wszystkich amatorów jazdy na rowerach MTB. W tym roku zorganizowano 10 edycji maratonu w różnych miastach Śląska, finałowa

Aquapark H2Ostróg już czynny

Raciborski aquapark przy Zamkowej znów tętni życiem! Od samego rana drzwi raciborskiego aquaparku przyjmują spragnionych wodnego relaksu mieszkańców Raciborza i gmin ościennych. Od dziś, czyli 16 października mieszkańcy bez obaw

Mistrzyni Olimpijska powróciła do rodzinnego Raciborza

Wczoraj do Raciborza powróciła podwójna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nasza mistrzyni została godnie przywitana przez przedstawicieli miejskich władz oraz samych mieszkańców. Uroczyste przywitanie Justyny Święty-Ersetic nastąpiło na terenie Ośrodka

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Rowerowe pogranicze Racibórz – Hat. Przyznano dofinansowanie

W ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska, przyznano dofinansowanie na realizację projektu „Rowerowe pogranicze Racibórz – Hat’. Opracowanie dokumentacji technicznej ścieżki rowerowej w mieście Racibórz”. Celem projektu jest

VII Makroregionalny Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych

W Arenie Rafako w Raciborzu rozegrany został VII Makroregionalny Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych. Udział wzięło 5 drużyn: ZSOMS Racibórz, ZSE Racibórz, CKZiU2 „Mechanik” Racibórz, ZSM Głubczyce i ZST w