Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu pięciu nowych policjantów uroczyście wypowiedziało słowa policyjnej przysięgi. Mundurowi już kilka tygodni temu pozytywnie przeszli proces rekrutacji. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nadkomisarz Marek Ryszka w asyście Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarza Jarosława Gorzawskiego. Już wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Uroczysty meldunek złożył  Naczelnik Wydziału Prewencji podinspektor Mirosław Mielańczyk.

Uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego miała bardziej skromny charakter niż w latach ubiegłych.

Na wstępie Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nadkomisarz Marek Ryszka  przywitał w szeregach Policji  nowo przyjętych funkcjonariuszy. Pogratulował  wyboru ścieżki zawodowej i związania z policyjnym mundurem.  Podkreślił, że kolejnym etapem ich rozwoju zawodowego jest szkolenie podstawowe, gdzie zdobędą fundamenty wiedzy i umiejętności, które będą wykorzystywać w codziennej służbie. Zaakcentował, że codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Szef raciborskiej jednostki  zwrócił szczególną uwagę na to, że policjantem jest się nie tylko podczas pełnienia służby, ale także w czasie wolnym od niej, o czym wszyscy policjanci powinni zawsze pamiętać. Na koniec jeszcze raz  pogratulował policjantom, którzy złożyli ślubowanie na Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, życząc sukcesów, policyjnego szczęścia, zadowolenia z pełnionej służby oraz aby po każdej służbie bezpiecznie wracali do swoich domów i bliskich.

Nowo przyjętym  życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

Źródło: Komenda miejska Policji w Raciborzu

Previous Kuźniańscy policjanci zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków i z narkotykami
Next Nowy Prezes Zakładu Zagospodarowania Odpadów

Może to Ci się spodoba

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch włamywaczy

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z kradzieżą z włamaniem do altanki działkowej. Do przestępstwa doszło w okresie od 23 sierpnia do 2 września br. w Raciborzu przy ulicy Opawskiej.

Kontrola drogowa zakończona narkotykową wpadką

Policjanci z raciborskiej prewencji zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi znaleźli narkotyki nie tylko w kierowanym przez niego samochodzie, ale i w mieszkaniu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Drogówka apeluje do kierowców trzymaj się prawego pasa

Raciborscy policjanci z drogówki zwracają się z Apelem do kierowców ! Pamiętajmy, że tamowanie i utrudnianie ruchu przez kierowców poruszających się lewym pasem pomimo tego, że prawy pas jest wolny

Pirat drogowy ukarany wysokim mandatem

O tym, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego przekonał się 34-latek. Kierowca passata znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Zgodnie z nowym

Tragedia nad wodą w Raciborzu

Raciborscy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia nad wodą. Wczoraj około godziny 14.00 ekipa płetwonurków z wody wyłowiła ciało 30-letniego mężczyzny. Przypominamy najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Sukces raciborskich kryminalnych zatrzymany złodziej i odzyskany skuter

Raciborscy kryminalni zakończyli sukcesem kolejną sprawę. Tym razem zatrzymali sprawcę kradzieży skutera o wartości około 1400 złotych. Już po dwóch dnia policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony motorower. Za kradzież

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź