Pilnuj swojego drinka!

Pilnuj swojego drinka!

„Pigułki gwałtu”- to umowna nazwa szeregu substancji chemicznych o działaniu obezwładniającym. Substancje te sprawiają, że oprawca jest w stanie podporządkować sobie ofiarę, bez konieczności używania siły. Coraz częściej „pigułki gwałtu” pojawiają się w polskich klubach, dyskotekach i stosowane są w celach przestępczych.

Ten obezwładniający środek najłatwiej dodać do drinka, na dużej imprezie, dyskotece czy w klubie. Należy jednak mieć się na baczność nie tylko podczas hucznych imprez, lecz także w trakcie podróży pociągiem, czy tez spotkania biznesowego. Substancja ta może być dodana do napoju praktycznie w każdym miejscu. Występuje w postaci płynu, proszku, tabletek lub granulatu. Jest bezbarwna, bezzapachowa i praktycznie bez smaku.

Jeśli podejrzewasz, ze ktoś wrzucił Ci do napoju oszałamiającą substancję podejmij natychmiastowe działanie! Szukaj pomocy u osoby zaufanej. Ważne aby taki przypadek niezwłocznie zgłosić na policję – zwiększa to szanse na znalezienie i ukaranie sprawcy. Substancja znika z krwi już po kilku godzinach, dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej wykonać niezbędne badania.

Apelujemy o rozwagę i ograniczone zaufanie względem nieznajomych. Podstawa to ostrożność i każde niebezpieczeństwo pozostanie potencjalnym jeśli będziesz przestrzegać kilku zasad. Tak więc na imprezę nie wybieraj się samotnie, a tylko w towarzystwie zaufanych osób. Pij z własnoręcznie otwartej puszki lub butelki – jeśli to niemożliwe, obserwuj, w jaki sposób Twój napój jest przyrządzony. Nie przyjmuj napojów od nieznajomych i nie zostawiaj napoju bez opieki, nawet jeśli odchodzisz tylko na chwilę.

Źródło: Komenda miejska Policji w Raciborzu

Previous Kampania "Mamo! Tato! Tutaj jestem"
Next Racibórz w połowie stawki. Wyniki rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski

Może to Ci się spodoba

Tragedia nad wodą w Raciborzu

Raciborscy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia nad wodą. Wczoraj około godziny 14.00 ekipa płetwonurków z wody wyłowiła ciało 30-letniego mężczyzny. Przypominamy najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

24-latek zatrzymany z narkotykami

Krzyżanowiccy policjanci zatrzymali 24-latka, który w swoim samochodzie posiadał narkotyki. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu. Do ujawnienia narkotyków doszło około godziny 01.20 w nocy z 15/16 lipca

Podsumowanie weekendu – ujawniono 3 pijanych kierowców

W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 3 nietrzeźwych kierowców. Niechlubna rekordzistka kierowała mercedesem 13 sierpnia br. około godziny 23:48 w Raciborzu na ulicy Brzeskiej. Nieodpowiedzialna

Znalazłeś niewybuch? Nie dotykaj go i powiadom służby

Raciborska Policja Apeluje do mieszkańców ! Na terenie powiatu raciborskiego bardzo często w lasach czy też polach, a nawet na posesjach prywatnych są odnajdowane niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Raciborski dzielnicowy w czasie wolnym od służby odzyskał skradziony rower

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiódł tego po raz kolejny raciborski dzielnicowy aspirant sztabowy Marcin Wróblewski, który w czasie wolnym od służby nie

Drogówka apeluje do kierowców trzymaj się prawego pasa

Raciborscy policjanci z drogówki zwracają się z Apelem do kierowców ! Pamiętajmy, że tamowanie i utrudnianie ruchu przez kierowców poruszających się lewym pasem pomimo tego, że prawy pas jest wolny

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź